USA i Korea Południowa wspólnie o Korei Północnej

0
834
USA Korea Południowa
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Korea Południowa wspólnie z nową amerykańską administracją stworzy strategię działania wobec Korei Północnej. Takie ustalenia zapadły podczas rozmowy telefonicznej prezydentów obu państw. Wcześniej doradcy prezydenta Joe Bidena zapowiadali odejście od kursu wobec Korei Północnej wyznaczonego przez prezydenta Donalda Trumpa.

Korea Południowa to strategiczny partner Stanów Zjednoczonych w regionie. Na Półwyspie Koreańskim stacjonuje 28 i pół tysiąca amerykańskich żołnierzy. O rozwoju współpracy i denuklearyzacji Półwyspu Koreańskiego rozmawiali telefonicznie prezydenci Korei Południowej i USA – Mun Dze In i Joe Biden. Przywódcy obu państw potwierdzili, że ich współpraca jest kluczowa dla pokoju na Półwyspie Koreańskim. Jak pisze południowokoreańska Agencja Yonhap, Korea Południowa i USA stworzą nową strategię działania wobec Korei Północnej.

Poprzedni gospodarz Białego Domu dwukrotnie spotykał się z przywódcą komunistycznej Korei Kim Dzong Unem. Pomimo wstępnego porozumienia nie udało się jednak nakłonić Korei Północnej do bezwarunkowego zawieszenia programów rozwoju broni nuklearnych i rakiet balistycznych.

Podczas rozmowy przywódców Stanów Zjednoczonych i Korei Południowej poruszono też kwestię sytuacji w Mjanmie po zamachu stanu. Prezydenci opowiedzieli się za potrzebą natychmiastowego przywrócenia demokracji w dawnej Birmie.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!