USA: rząd J.Bidena nie będzie dążyć do osłabienia dolara

1
397
Joe Biden
Fot. medium.com/Joe Biden

Administracja Joe Bidena nie będzie dążyć do osłabienia dolara – informuje dziennik Wall Street Journal powołując się na współpracowników nowej sekretarz skarbu USA Janet Yellen. Planowana neutralność wobec kursu amerykańskiej waluty będzie oznaczać odejście od stanowiska prezydenta Trumpa, który chciał osłabienia amerykańskiej waluty.
Janet Yellen weźmie jutro udział w przesłuchaniach przez senacką komisją finansów.

Według Wall Street Journal przyszła sekretarz skarbu powie, że kursy dolara i innych walut powinny być wyznaczane przez rynki finansowe, które odzwierciedlają zmiany kondycji gospodarczej na świecie. „Stany Zjednoczone nie dążą do osłabienia swojej waluty by osiągnąć większą konkurencyjność. Sprzeciwiamy się też podejmowaniu podobnych prób przez inne kraje” – ma powiedzieć Janet Yellen w przygotowanym wcześniej oświadczeniu. Wall Street Journal zauważa, że takie podejście oznacza powrót do polityki monetarnej jaka obowiązywała w USA przez dziesięciolecia przed objęciem władzy przez prezydenta Donalda Trumpa.

Od 1995 roku zanotowano tylko trzy interwencje na rynku Pieniężnem. Prezydent Donald Trump odszedł od zasady neutralności argumentując, że mocny dolar szkodzi amerykańskiej gospodarce i uniemożliwia zmniejszenie deficytu handlowego. Słaba waluta jest z reguły korzystna dla konsumentów ale osłabia eksport. Od marca ubiegłego roku kurs dolara wobec sześciu innych głównych walut spadł o 12%.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na alert@polskieradio.com tel. +1 773-588-6300

1 KOMENTARZ

  1. Wszyscy wiedzą, że administracja Bidena nie chce osłabieniea dolara. Temu celowi ma służyć drukowanie dodatkowych miliardów dol. i przekazanie je na pomoc stanom “niebieskim” (IL, CA, NY, NJ), których gubernatorzy zniszczyli wiele biznesów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!