Kampania prezydencka – poniedziałkowe wizyty: Trump w Ohio, Biden w Wisconsin

0
632
Trump Biden

W ramach trwającej kampanii wyborczej Donald Trump odwiedził w poniedziałek Swanton, Ohio. W ponad godzinnym wystąpieniu nawiązał on do obsady miejsca w Sądzie Najwyższym USA, zwolnionego po śmierci Ruth Bader Ginsburg i zapewnił po raz kolejny, że jego nominację otrzyma kobieta. Prezydent Stanów Zjednoczonych wspomniał też o problemie nielegalnej imigracji:

„My chcemy pomóc ludziom. Problem polega na tym, że wszyscy chcą przyjechać do Stanów Zjednoczonych. Ludzie nawet nie myślą o tym. Mówią popatrzcie, ci idioci dają darmowe ubezpieczenie zdrowotne, darmową naukę na uczelniach. Oni dają wszystko za darmo. Dają każdej rodzinie, która przekroczy południową granicę, Rolls-Royce’a”. – żartował Donald Trump.

Prezydent nie omieszkał także po raz kolejny zaatakować personalnie swojego przeciwnika w wyborach Joe Bidena:

„Joe Biden jest niekompetentny. Zawsze nim był. Nawet u szczytu swoich możliwości. Teraz jest jeszcze bardziej niekompetentny.”       

Tymczasem kandydat na Prezydenta Stanów Zjednoczonych z ramienia partii demokratycznej Joe Biden odwiedził w poniedziałek Manitowoc, Wisconsin. Podczas swojego wystąpienia demokrata zarzucił Donaldowi Trumpowi nieumiejętne kierowanie państwem podczas pandemii koronawirusa oraz wprowadzenie ulg podatkowych tylko dla najbogatszych Amerykanów.

Była to druga wizyta Joe Bidena w Wisconsin w okresie ostatnich dwóch tygodni. 7 września Joe Biden odwiedził Kenosha. 

W wyborach prezydenckich w 2016 roku Donald Trump wygrał w Wisconsin różnicą niespełna 23 tysięcy głosów.

Obecnie notowania przeprowadzone przez Washington Post i ABC News wskazują na 6-punktową, a badania Marquette University Law School, na 4-punktową przewagę Joe Bidena w Wisconsin w wyścigu o fotel Prezydenta USA. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na alert@polskieradio.com tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!