Urban – “bohater wolnego słowa” wg NYT

1
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Jerzy Urban zmarł 3 października w wieku 89 lat. 7 października “New York Times” w opublikowanym na łamach gazety nekrologu, którego autorem jest Clay Risen, nazwał go bohaterem wolnego słowa.

Premier Mateusz Morawiecki w najnowszym odcinku swojego podcastu skrytykował artykuł “New York Times”. “Wyobrażacie, państwo, sobie to? Urban? Bohaterem w walce o wolność słowa? Jestem w takim szoku, że naprawdę brak mi słów na skomentowanie takich bredni” – stwierdził szef rządu.

Według niego to jest też “zagrożenie, jakie płynie z uzależnienia od mediów społecznościowych”. “W końcu na Twitterze Jerzy Urban był w ostatnich latach tylko perwersyjnym dziadkiem, który robi śmieszne rzeczy. Tak jakby nie miał żadnej historii, tak jakby nigdy nie był obrzydliwym sługusem zbrodniczego reżimu” – podkreślił premier Morawiecki.

Premier dodał, że Jerzy Urban prowadził nagonki na “bohaterów polskiej niepodległości”. Przypomniał, że wiele mówił o księdzu Jerzym Popiełuszko, Grzegorzu Przemyku, Janie Pawle II, a także o polskich bohaterach z Armii Krajowej i o żołnierzach wyklętych. “To wszystko osoby, o których bardzo wiele mówił pan Jerzy Urban. Wystarczy odszukać jego wypowiedzi. Jeśli tak dalej pójdzie, to Urban okaże się bohaterem, a ksiądz Jerzy Popiełuszko wichrzycielem i zdrajcą. W epoce postprawdy zatriumfuje już tylko propaganda. Mogę powiedzieć tylko jedno – po moim trupie” – podkreślił szef rządu.

Oświadczył, że “osobiście dołoży starań, by Jerzy Urban doczekał się uczciwej opowieści na swój temat”. “Uczciwej, a więc takiej, która obnaża jego potworność” – doprecyzował premier.Premier

Mateusz Morawiecki odniósł się w swoim podcaście również do ostatnich wypowiedzi miliardera Elona Muska. Na Twitterze opublikował on pomysły na zakończenie wojny na Ukrainę, które w sporej części są zbieżne z narracją Kremla. “Ta łatwość z jaką biznesmen wypowiada się o sprawach, które wymagają najwyższej powagi jest oburzająca” – ocenił premier Morawiecki.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

1 COMMENT

  1. Przyganiał kocioł garnkowi.
    ***
    Idę teraz jeść moją miskę ryżu. Do roboty pojadę autem marki “Izera” a na wakacje promem do Szwecji. Stępka już jest gotowa. Czekam na telefon od arcybiskupa z propozycją kupna atrakcyjnej działki. Sprzeda się i zyski przepisze na żonę. Całe szczęście, że tatuś-rozbijacz prawdziwej Solidarności załatwił mi tę fuchę w banku.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!