Nowy Jork: “najcieńszy” na świecie drapacz chmur otwiera swoje drzwi

0
Fot. Screenshot Youtube: Skyscrapers & MegaProjects
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

“Najcieńszy” na świecie drapacz chmur został oddany do użytku i otwiera swoje drzwi dla nowych mieszkańców. Chętni za studio muszą zapłacić 7,75 miliona dolarów, a za penthouse do 66 milionów dolarów.

Steinway Tower, czyli 111 West 57th Street, stanął na nowojorskim, Manhattanie. Stosunek wysokości do szerokości wieżowca wynosi 24:1, co według deweloperów czyni go „najsmuklejszym wieżowcem na świecie”.

Steinway Tower ma 1,428 stóp wysokości jest trzecim najwyższum budynkiem w Nowym Jorku. Wyższe są tylko : One World Trade Center – 1,776 stóp i Central Park Tower – 1,550 stóp.

W Steinway Tower, który liczy 84 piętra, znajduje się 60 mieszkań, w tym potrójny penthouse na szczycie z widokiem na Central Park.

Wieżowiec został zaprojektowany przez nowojorską firmę architektoniczną SHoP Architects, a zbudowany przez JDS Development, Property Markets Group i Spruce Capital Partners, które rozpoczęły realizację projektu w 2013 roku.

Supersmukłe drapacze chmur, znane również jako „ołówkowe wieże”, stały się wyróżniającym elementem panoramy Hongkongu w latach 70. XX wieku. Od tego czasu zaadoptowały je inne metropolie świata.

Nowojorski drapacz chmur przylega do zabytkowego budynku Steinway Hall,  należącego niegdyś do producenta fortepianów Steinway and Sons.  

Fasada wieży składa się z bloków terakoty, materiału, który wydaje się zmieniać kolor i fakturę w zależności od kąta padającego światła.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!