IL: firma Upside Foods produkująca mięso w laboratoriach wybuduje fabrykę w Glenview

1
Fot. PR Newswire/UPSIDE Foods

Firma Upside Foods produkująca mięso w laboratoriach, z siedzibą w Berkeley w Kalifornii, wybuduje swoją pierwszą fabrykę produkcyjną na terenie dawnej siedziby firmy Allstate wzdłuż autostrady I-294 w miejscowości Glenview, Illinois. 

Firma wynajmie również przestrzeń biurową o powierzchni 187 000 stóp kwadratowych w jednym z budynków na zachód od ulicy Sanders Road. 

Upside zainwestuje w budowę fabryki 140 milionów dolarów i stworzy co najmniej 75 nowych miejsc pracy. Rozpoczęcie działalności przewidywane jest na 2025 rok.

Założona w 2015 roku firma, jest pionierem w produkcji mięsa laboratoryjnego. Produkcja polega na wytwarzaniu mięsa, drobiu i owoców morza bezpośrednio z komórek zwierzęcych. 

Obiekt w Glenview będzie pierwszą dużą fabryką tej firmy, celem jest szeroka dystrybucja w restauracjach, a w przyszłości także w sklepach detalicznych. Fabryka w Glenview będzie miała zdolność do produkcji ponad 30 milionów funtów mięsa rocznie. 

Upside otrzymało około 15 milionów dolarów w grantach, pożyczkach i ulgach podatkowych z programu EDGE stanu Illinois. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

1 COMMENT

  1. Pierwsi w kolejce do spożywania takiego “mięsa” zapewne będą aktywiści protestujący przeciw produkcji paliw kopalnych. Pritzker powinien już rozpocząc zapisy “kolejkowe” i sam postawić się jako pierwszy.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!