Winnetka: 3 miliony dolarów od miliardera na przebudowę dwóch plaż

0
Fot. Winnetka Park District
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Miliarder Justin Ishbia przekaże 3 miliony dolarów na rzecz jednostki samorządu terytorialnego Winnetka Park District w celu sfinansowania projektu przebudowy plaż Elder Lane i Centennial. 

Niemal trzy lata po podpisaniu nie sfinalizowanej umowy o wymianie gruntów między miliarderem Justinem Ishbią a Winnetka Park District, przedstawiciel Ishbii ogłosił, że zostanie przekazana darowizna w wysokości 3 milionów dolarów na dofinansowanie przebudowy plaż Elder Lane i Centennial w Winnetce. Winnetka Park District przeznaczyło na ten cel 10.5 miliona dolarów. 

Jednak plany przebudowy wciąż mogą zostać zablokowane, ponieważ Ishbia nie wyraził zgody na zakończenie wymiany gruntów, która umożliwiłaby stworzenie jednej ciągłej plaży. Ishbia podpisał umowę o wymianie gruntów z Park District w październiku 2020 roku. Miała polegać na wymianie gruntów, które posiada między dwoma plażami a przylegającymi do jego nieruchomości przy ulicy Sheridan Road. 

Akt notarialny nie został jeszcze podpisany, nawet pomimo wielokrotnych prób sfinalizowania umowy przez Park District. Wymiana gruntów wzbudza kontrowersje od lat wśród mieszkańców Winnetki, którzy uważają, że Park District nie powinien handlować gruntami publicznymi z prywatnymi obywatelami. Pozew złożony przez mieszkańca Roberta Shriesheima uniemożliwia wykonanie tej wymiany, natomiast Ishbia wyjaśnił, że jego decyzja o darowiźnie ma na celu wsparcie społeczności, ponieważ on i jego rodzina wkrótce przeprowadzą się do Winnetki, gdy tylko zostanie ukończony ich dom za 43,7 miliona dolarów na południe od plaży Centennial. 

Komisarz zarządu Winnetka Park District, Warren James, powiedział, że nie ma woli politycznej, aby kontynuować tę sprawę, zwłaszcza jeśli Park District musiałoby ponieść większe koszty związane z procesem sądowym. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!