Joliet: popularne rodeo z tymczasowym zakazem działalności po zgłoszeniach o nadużyciach

0
Fot. WGN-TV
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Popularne rodeo w Joliet zostało objęte tymczasowym zakazem działalności po zgłoszeniu rzekomych nadużyć wobec zwierząt. Nadużycia zgłosiła grupa zajmująca się prawami zwierząt.

Niedawno organizacja pod nazwą “Showing Animals Respect and Kindness” (SHARK) przekazała prokuratorowi powiatu Will, Jamesowi Glasgowowi, film przedstawiający byka, który doznał kontuzji nogi podczas występu rodeo w Joliet, podczas obchodów Dnia Pracy.

Steve Hindi kierujący organizacją SHARK, która zajmuje się prawami zwierząt poinformował prokuraturę, że zwierzę nie otrzymało właściwej opieki tego dnia. Zdaniem Hindiego organizatorzy rodeo powinni byli zapewnić zwierzęciu odosobnienie, jeśli weterynarz nie był na miejscu. Dodał, że weterynarz powinien zostać niezwłocznie wezwany, a zwierzę powinno zostać uśpione. 

Prokurator Glasgow złożył wniosek o wydanie tymczasowego zakazu działalności stowarzyszenia Horseman Association Club of the North of Joliet, które prowadzi rodeo znane jako “La Herradura” przy ulicy Briggs Road i które co roku przyciąga tysiące ludzi.

Według Glasgowa to, co można zobaczyć na nagraniu stanowiącym materiał przekazany prokuraturze to “… okrutne praktyki, takie jak chwytanie ogonów, podkładanie nóg pod nogi koni i używanie elektrycznych prętów na ich głowach”.

Zdaniem obrońcy praw zwierząt zachowanie to nie jest zgodne z Ustawą o Dobrostanie Zwierząt i podlega konsekwencjom łamania zasad Ustawy o Okrucieństwie wobec Zwierząt w Illinois.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!