Illinois: chiński producent baterii do pojazdów elektrycznych planuje otworzyć zakład produkcyjny

2
Fot. electrek.co

Chiński producent baterii do pojazdów elektrycznych planuje otworzyć zakład produkcyjny w powiecie Kankakee, w stanie Illinois. 

Firma Gotion producent baterii litowo-jonowych, uzyska ze strony stanu wsparcie finansowe w wysokości 536 milionów dolarów. Jest to kolejny krok w realizacji planów gubernatora J.B. Pritzker’a dotyczących przyciągnięcia firm z branży pojazdów elektrycznych do Illinois. 

Zakład o wartości 2 miliardów dolarów, który powstanie w miejscowości Manteno i rozpocznie działalność w przyszłym roku, będzie produkować ogniwa i baterie litowo-jonowe do zasilania elektrycznych autobusów, samochodów i ciężarówek, na rynek lokalny a także światowy.

Fundusze i ulgi podatkowe o łącznej sumie w wysokości 536 milionów dolarów, które Pritzker obiecał Gotion, stały się możliwe dzięki różnym działaniom legislacyjnym Demokratów w przeciągu ostatnich kilku lat.

Udogodnienia te obejmują 125 milionów dolarów z Funduszu Inwestycji w Illinois, który został powołany na rzecz producentów pojazdów elektrycznych i innych firm, które chciałyby prowadzić swoją działalność w stanie Illinois. Ponadto, dzięki Ustawie o Przemyśle Pojazdów Elektrycznych w Illinois (Reimagining Electric Vehicles in Illinois Act), przedsiębiorstwo Gotion będzie uprawnione do otrzymania ulg podatkowych w wysokości 213 milionów dolarów przez 30 lat. 

Oficjalnie poinformowano, że pracownicy na pełen etat będą otrzymywać co najmniej 120% średniej pensji na porównywalnych stanowiskach pracy w rejonie, czyli około 55000 dolarów rocznie. 

Uruchomienie zakładu pozwoli stworzyć 2 600 miejsc pracy na pełny etat.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

2 COMMENTS

  1. Sukcesem jest to ze daje 2600 miejsc pracy dla tubylcow. Jeszcze niedawno maga tumany wychodzily z butow jak ich Donald podpisywal umowe z chinczykami na otwarcie fabryki pod Milwaukee gdzie planowali zatrudnic 1400 osob. Oczywiscie fabryka skonczyla tak jak Trump University 😂

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!