Illinois: była pracownica stanowa oskarżona o defraudację ponad miliona dolarów

0
więzienie dolary pieniądze

Była pracownica Departamentu ds. Dzieci i Rodziny Illinois (IDCFS) została oskarżona o defraudację ponad 1 miliona dolarów stanowych funduszy.

54-letnia Shauntelle Pridgeon z Chicago miała kraść pieniądze z kasy agencji w okresie od 2016 do 2022 roku. Kobieta była odpowiedzialna za kontrolę i zatwierdzanie firm wykonujących prace na zlecenie departamentu. Płatności za usługi zamiast do agencji, trafiały jednak na konto kontrolowane przez Pridgeon i jej męża. Łączna kwota depozytów wyniosła co najmniej 1,6 miliona dolarów.

Dochodzenie wykazało, że niektóre lokalizacje, które według Pridgeon zapewniały opiekę przybranym dzieciom, były albo pustymi budynkami, albo innymi firmami. W tym samym czasie kobieta wydawała skradzione pieniądze w kasynie na przedmieściach Chicago. Według zapisów, w ciągu 8 lat, przegrała ona 2,2 miliona dolarów.

Oszustwo zostało wykryte w sierpniu 2022 roku, kiedy współpracownik Pridgeon zgłosił swojemu przełożonemu, że jedno z zatwierdzonych przez agencję przedszkoli  otrzymało pieniądze za opiekę nad dziećmi, której nigdy nie zapewniło. W innym przypadku stwierdzono, że usługodawca po prostu nie istnieje. Zamiast tego pod wskazanym adresem znajdował się salon kosmetyczny.

Po ujawnieniu sprawy Pridgeon została natychmiast wysłana na przymusowy urlop, a następnie zwolniona z pracy. Sprawę rozpatrywać będzie sąd federalny Illinois.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!