IL: rozpoczęły się prace wyburzania części obiektów na terenie toru wyścigowego w Arlington Heights

0
Fot. ABC 7 Chicago

We wtorek rozpoczęły się prace wyburzania części obiektów na terenie toru wyścigów konnych Arlington Park International Racecourse.

Decyzja nowego właściciela terenu, klubu Chicago Bears, jest podyktowana  chęcią uzyskania ulgi podatkowej.     

 W fazie pierwszej, wyburzaniu zostaną poddane wnętrza trybuny głównej, biura i budynek dżokejów.

Po zakończeniu prac Bears chcą, aby rada powiatu Cook dokonała zmian  wyceny nieruchomości do celów podatkowych. Wycena wynosiła 33.5 miliona dolarów, kiedy obiekt funkcjonował jako tor wyścigowy. Przed rozpoczęciem prac wyburzania asesor powiatu Cook podniósł wycenę do 197 milionów dolarów – czyli do sumy niemal równej kwocie zakupu obiektu przez Bears wcześniej w tym roku.

To podnosi kwotę podatku od nieruchomości do 16 milionów dolarów, z 3 milionów dolarów, kiedy to obiekt funkcjonował jako tor wyścigowy.

Koszt fazy 1 burzenia wyniesie 3.8 milionów dolarów. Dodatkowe 1.48 milionów dolarów będzie kosztować całkowite zburzenie 6 piętrowej trybuny głównej. Apelacja złożona przez Bears zostanie rozpatrzona przez powiat w czerwcu.

Przedstawiciele drużyny podkreślają, że nie będą kontynuować planów budowy nowego stadionu dla drużyny dopóki podatek od nieruchomości nie zostanie obniżony i klub nie otrzyma wsparcia finansowego z publicznych funduszy na rzecz infrastruktury wokół stadionu.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!