Illinois: porozumienie ws. budżetu na nadchodzący rok fiskalny, wyniesie około 50 mld dolarów

0
221
Fot. PBS
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Gubernator Illinois J.B. Pritzker i stanowi legislatorzy doszli do porozumienia w sprawie budżetu na nadchodzący nowy rok fiskalny w wysokości około 50 miliardów dolarów. Ustawodawcy mają teraz czas do 31 maja na jego zatwierdzenie.

Porozumienie uwzględnia propozycje gubernatora dotyczące szkolnictwa wyższego, pomocy socjalnej czy finansowania opieki medycznej w ramach programu Medicaid dla imigrantów w wysokości około 550 milionów dolarów. Program obejmuje imigrantów w wieku 42 lat i starszych, którzy przebywają w USA nielegalnie lub którzy mają zielone karty, ale nie kwalifikują się do tradycyjnego programu ubezpieczeniowego dla ubogich.

Umowa budżetowa zwiększyłaby także m.in. ogólne finansowanie szkół o 350 milionów dolarów, opieki przedszkolnej o 250 milionów dolarów, uczelni stanowych o 100 milionów dolarów i programu nagród pieniężnych dla studentów o 100 milionów dolarów.

Budżet zapewniłby także wzrost wydatków na programy zapobiegania bezdomności o 85 milionów dolarów, pomoc mieszkańcom z niepełnosprawnością rozwojową o ponad 200 milionów dolarów i dofinansowanie działalności Departamentu ds. Dzieci i Rodziny o prawie 75 milionów dolarów.

Inne pozycje budżetowe obejmują 22,8 miliona dolarów na program behawioralnego zdrowia dzieci, wzrost o 18 milionów dolarów na wsparcie programów zdrowia reprodukcyjnego i 53,5 miliona dolarów dla Departamentu Zdrowia Publicznego stanu Illinois na przygotowanie się na przyszłe sytuacje kryzysowe związane ze zdrowiem publicznym po pandemii COVID-19.

Budżet obejmuje również 400 milionów dolarów na fundusz, który pomoże gubernatorowi przyciągnąć do Illinois duże firmy.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!