Illinois rozmieści dodatkowe “siły pokojowe” w Chicago podczas zbliżającego się weekendu

0
207
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Stan Illinois rozmieści dodatkowe grupy, tzw. “siły pokojowe” w Chicago podczas zbliżającego się weekendu Memorial Day. Zadaniem tych osób będzie utrzymywanie pokoju w dzielnicach Chicago poprzez deeskalację przemocy. Administracja gubernatora J.B. Pritzkera wyśle ekipę ulicznych rozjemców do chicagowskich sąsiedztw w tracie nadchodzącego weekendu, aby pomóc miastu w wysiłkach zapobiegania przemocy.

Osoby te są zatrudnione w Oddziale Prewencji Kryzysowej i Odpowiedzi Departamentu Usług Społecznych Illinois. Celem departamentu jest rozwiązywanie konfliktów ulicznych przy pomocy bezpośredniej mediacji i deeskalacji.

Nowa jednostka “rozjemców” (peacekeepers) będzie współpracować z grupami społecznościowymi; miejskimi oraz stanowymi agencjami zajmującymi się prewencją przemocy.

Nowy rodzaj miejskich “sił pokojowych” jest sygnałem administracji Pritzkera i nowego burmistrza Chicago  Brandona Johnsona aby pokazać, że wywiązują się ze składanych obietnic wyborczych – zamiast polegania na tradycyjnym wymiarze prawa w walce z przestępczością, stosują zapowiadane przez siebie podejście holistyczne.

Osoby te odebrały trening w zakresie stosowania taktyk deeskalacji przemocy w tłumie i przełamywania sytuacji kryzysowych. Przedstawiciele stanowi uważają, że trening ma pomóc odpowiadać na sytuacje kryzysowe występujące podczas masowych zgromadzeń.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!