Czy Illinois potrzebuje nowej flagi stanowej? Legislacja w komisji senackiej

0
Fot. newstalk1280.com
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Legislacja w komisji senackiej w Springfield dot. flagi stanowej. Nowy projekt ustawy uznany przez komisję senacką rozważa stworzenie nowej flagi. Jeśli projekt przejdzie przez obie Izby Zgromadzenia Narodowego i zostanie podpisany przez gubernatora J.B. Pritzkera,  zgodnie z projektem powołanaby została następnie komisja do zbadania, czy flaga powinna zostać zmieniona. Komisja ds. flagi składałaby się m.in. z sekretarza stanu, członków wybranych przez gubernatora i wybrana przez reprezentantów z obu izb. Raport komisji najwcześniej pojawiłby się w grudniu 2024. Komisja oprócz rekomendacji co powinno być zmienione, sugerować miałaby nie więcej niż 10 potencjalnych wzorów. 

Sponsorka legislacji, senator stanowy Doris Turner, demokratka sądzi, że projekt ten sprawi, że większa ilość mieszkańców zaangażuje się w sprawy stanu. Obecna flaga Illinois przedstawia pieczęć stanową oraz orła na białym tle ze stanowym mottem w dziobie, stojącego na skale, noszącej datę utworzenia pieczęci i datę utworzenia stanu. 

Jeden z krytyków projektu, republikanka i senatorka stanu Illinois Terri Bryant  powiedziała, że “nie widzi żadnego powodu do zmiany czegokolwiek w naszej fladze stanowej”.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!