IL: prywatna uczelnia w Palos Heights redukuje opłaty dla studentów o połowę

0
179
Fot. trnty.edu
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Prywatna uczelnia z regionu Chicago redukuje koszty opłat nauki. Nowe dane federalne pokazują, że Illinois znajduje się na prowadzeniu pod kątem liczby aplikacji o umorzenie długów studenckich w całym kraju.

Trinity Christian College w Palos Heights, Illinois, jest niewielką prywatną uczelnią podejmującym działanie mające na celu pomóc studentom w opuszczeniu szkoły z niewielkim, bądź zerowym długiem. 

Administratorzy szkoły tną koszty nauki z 38,800 dolarów na 19,800 dolarów. Pomagają uczniom również poprzez zakładanie partnerstw z biznesami poprzez organizację płatnych staży.  

Dr. Aaron Kuecker prezydent Trinity Christian College mówi, że celem jest stworzenie ekonomicznych ścieżek, które pozwolą studentom uniknąć długów. 

Najwyższy Sąd Stanów Zjednoczonych obecnie rozpatruje legalne wyzwania prezydenckiego planu umarzania pożyczek, który wyeliminowałby długi w wysokości 10,000 – 20,000 dolarów. Plan ten wprowadzony w życie objąłby miliony osób.  

Plan szczególnie istotny byłby dla absolwentów pochodzenia Afroamerykańskiego, którzy średnio zalegają z kwotą większą o 25,000 dolarów, niż ich koledzy rasy białej. Trinity Christian College liczy 1000 uczniów.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!