Illinois: Ambasadorzy czystej wody, urzędnicy MWRD wspierają Village of Dixmoor darowizną na wodę

0
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Komisarz MWRD Patricia Theresa Flynn, prezydent Kari K. Steele, wiceprezydent Kimberly Du Buclet i komisarz Daniel Pogorzelski dostarczają skrzynki z wodą mieszkańcom Dixmoor podjeżdżającymi swoimi pojazdami przed Dixmoor Village Hall.

Dowiedziawszy się o pękniętych rurach wodociągowych na południowych przedmieściach Dixmoor, ambasadorzy czystej wody w Metropolitan Water Reclamation District of Greater Chicago (MWRD) wkroczyli do akcji.

Pracownicy i komisarze MWRD zorganizowali dobrowolną inicjatywę „Fundusz czystej wody”, znaną również jako „Fundusz Bucks for Bottles” i zebrali ponad 2300 USD na zakup i dystrybucję butelek z wodą dla mieszkańców Dixmoor, którzy zostali zmuszeni do gotowania wody i odwołania szkoły  jesienią 2022 r. po pękających rurach i wyzwaniach infrastrukturalnych. Chociaż MWRD zarządza ściekami i wodami opadowymi i nie świadczy usług w zakresie wody pitnej, słysząc o jakimkolwiek kryzysie związanym z czystą wodą, skłonił ich do sięgnięcia do kieszeni i znalezienia sposobu na pomoc. Stojąc na zewnątrz w jednocyfrowych temperaturach 3 lutego, komisarze i pracownicy MWRD dołączyli do burmistrza Fitzgeralda Robertsa i powierników wioski, aby dostarczyć ponad 20 000 butelek wody mieszkańcom Dixmoor.

„Dziękujemy naszym partnerom, którzy pomogli nam w rozładunku i dystrybucji wody oraz naszym komisarzom i personelowi, którzy ze współczucia i dobroci serca odpowiedzieli na wezwanie do działania i zaczęli przekazywać fundusze” – powiedziała prezydent  MWRD, Kari K. Steele . „Mamy nadzieję, że ta inicjatywa i nasz wkład przyniosą ulgę mieszkańcom Dixmoor. Mimo że jesteśmy agencją zajmującą się oczyszczaniem ścieków, każdy kryzys wodny traktujemy poważnie, zwłaszcza w społecznościach, którym służymy w całym hrabstwie Cook”.

Prezydent Steele wraz z wiceprezydentem Kim Du Buclet, komisarzem Yumeką Brown, komisarzem Patricią Theresą Flynn i komisarzem Danielem Pogorzelskim rozdali skrzynki z wodą mieszkańcom, którzy zatrzymali się w swoich pojazdach. Dolton Mayor i Thornton Township Supervisor Tiffany Henyard, Cook County Komisarz Monica Gordon (5. Dystrykt) i Rich Town Supervisor Calvin Jordan również przybyli, aby pomóc w wysiłkach związanych z dystrybucją.

„Kiedy usłyszeliśmy o sytuacji w Dixmoor, tak wielu z nas było poruszonych ich losem, po prostu wiedzieliśmy, że musimy coś zrobić” – powiedział Du Buclet, wiceprezes MWRD. „Jestem bardzo dumny z doskonałego udziału naszych komisarzy i pracowników. Wiemy, że czysta woda to podstawowa potrzeba i nikt nie powinien się bez niej obejść”.

Dixmoor, które liczy mniej niż 3000 mieszkańców, otrzymało fundusze na naprawę sieci wodociągowej i innych rurociągów, a budowa ma się rozpocząć w przyszłym miesiącu. Komisarze i pracownicy MWRD zorganizowali również podobną zbiórkę pieniędzy dla Jackson w stanie Missouri, gdzie mieszkańcy zostali odcięci od bezpiecznej wody pitnej z powodu potrzebnych napraw infrastruktury i powodzi w 2022 roku.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!