IL: 383 spersonalizowane tablice rejestracyjne odrzucone w 2022 roku przez biuro sekretarza stanu

0
215
Fot. WPSD Local 6
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

383 spersonalizowane samochodowe tablice rejestracyjne zostały odrzucone w 2022 roku przez biuro sekretarza stanu Illinois. Powód, to „tandetny, sprośny lub obraźliwy ich charakter”, czytamy w oświadczeniu biura Alexi Giannouliasa. Wśród zakazanych tablic znalazły się m.in. takie jak „PEEPEE”, „GOTPOOP”, „SUKIT”, „DUCKYOU” „ICUTU”, „BITEU”, „FARTING”, „DABEERS”, „JAGOFFS”  i „COKAIN”.

 „Uwielbiamy kreatywność i dumę mieszkańców Illinois z wyboru spersonalizowanych tablic rejestracyjnych” – powiedział Giannoulias w komunikacie. „Większość próśb o tablice rejestracyjne jest zatwierdzana, ale niewielki procent nie spełnia standardów dobrego smaku i przyzwoitości oraz stanowych przepisów dotyczących pojazdów”.

Prośby o spersonalizowane tablice rejestracyjne są weryfikowane przez panel Departamentu Obsługi Pojazdów. „Wciąż rosnąca” lista odrzuconych propozycji, do której dodawane są zablokowane w minionym roku, liczy już ponad 7 tysięcy tablic rejestracyjnych. 

Cała lista odrzuconych niestandardowych tablic pokazuje, że wiele osób próbowało umieścić przekleństwa wobec Abrahama Lincolna, prezydenta Joe Bidena, byłego prezydenta Donalda Trumpa i gubernatora J.B. Pritzkera.

Według danych biura sekretarza stanu w 2022 roku zamówiono ponad 54 tysiące spersonalizowanych tablic rejestracyjnych.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!