Illinois: prokurator stanowy pozywa Demokratów w związku z ustawą ws. zniesienia kaucji gotówkowej dla oskarżonych

0
sąd
Fot. uscourts.gov
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Prokurator stanowy powiatu Will James Glasgow złożył w piątek pozew przeciwko politykom z Partii Demokratycznej, w tym gubernatorowi J.B Pritzkerowi. Skupia się głównie na SAFE-T Act, czyli ustawie, która ma znieść płacenie części kaucji przez pozwanego, aby ten mógł zostać zwolniony z aresztu. Glasgow mówi, że przepisy te naruszają konstytucję stanową oraz prawa bezpieczeństwa poszkodowanego i jego rodziny w sprawie.

SAFE-T Act miał na celu stworzenie bardziej sprawiedliwego systemu sądowego i zwiększenie odpowiedzialności policji. Zwolennicy twierdzą, że eliminacja kaucji gotówkowej rozwiązuje długotrwały problem, który sprawia, że oskarżeni którzy pochodzą z biednych społeczności, są zamykani w oczekiwaniu na proces.

Od 1 stycznia 2023 roku sędziowie będą brali pod uwagę kilka czynników według, których oskarżony będzie wypuszczany na wolność, w tym zagrożenie jakie stanowi dla społeczeństwa. 

James Glasgow, wcześniej był posądzony o szerzenie dezinformacji na temat tej ustawy, mówiąc, że podejrzani o morderstwo przebywający aktualnie w areszcie zostaną automatycznie zwolnieni, gdy przepisy wejdą w życie. Prokurator oraz pozostali przeciwnicy tego prawa, utwierdzają w przekonaniu, że przepis o zdjęciu kaucji osłabi działania policji i zwiększy przestępczość w stanie Illinois

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!