Strategiczne konsultacje Chin i Rosji w dziedzinie bezpieczeństwa

0
95
chiny Rosja
Fot. gtreview.com
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Chiny i Rosja przeprowadzą strategiczne konsultacje dotyczące bezpieczeństwa – poinformowało chińskie MSZ. Z dwudniową wizytą do Pekinu przylatuje sekretarz Rady Bezpieczeństwa Rosji Nikołaj Patruszew. 

Patruszew weźmie udział w 17. rundzie strategicznych konsultacji Rosji i Chin w zakresie bezpieczeństwa oraz w kolejnym spotkaniu poświęconym współpracy organów ścigania obu państw. 

W czwartek w Samarkandzie na marginesie szczytu Szanghajskiej Organizacji Współpracy doszło do bezpośrednich rozmów prezydentów Chin i Rosji. Prezydent Xi Jinping podczas spotkania z Putinem nie potępił jednak Rosji za wywołanie wojny na Ukrainie. Chińskie władze nigdy nie skrytykowały Kremla za zbrodnie wojenne popełniane podczas działań militarnych. 

Chińskie media informują o wojnie na Ukrainie często powielając rosyjską dezinformację. Chiny deklarują respektowanie sankcji gospodarczych Zachodu wobec Rosji, jednocześnie dochodzi jednak do zacieśniania współpracy ekonomicznej, czego wyrazem może być odejście od płatności w walucie amerykańskiej przez Chiny za rosyjski gaz, na rzecz rubla i juana. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!