Illinois: mieszkańcy, którzy korzystają ze Snapchata mogą dostać odszkodowanie jako wynik pozwu zbiorowego

0
237
Snapchat
Fot. lakemchenryscanner.com
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Mieszkańcy Illinois, którzy korzystają ze Snapchata, mogą być uprawnieni do wypłaty od 58 do 117 dolarów w ramach zbiorowej ugody dotyczącej prywatności, zawartej w tym miesiącu przez firmę macierzystą aplikacji, Snap. Inc.

W pozwie firmie zarzucono, że soczewki i filtry na Snapchacie zbierają i przechowują informacje biometryczne użytkowników bez ich świadomej zgody, co narusza prawo Illinois dotyczące prywatności biometrycznej, które należy do najsurowszych w USA.

Mieszkańcy Illinois, którzy używali soczewek lub filtrów na Snapchatcie od 17 listopada 2015 roku, mogą kwalifikować się do otrzymania części z 35 milionów dolarów ugody. Adwokaci szacują, że 3,8 mln osób może się kwalifikować; mieszkańcy muszą złożyć formularz roszczeniowy do 5 listopada, aby otrzymać swoją wypłatę, jeśli ugoda zostanie zatwierdzona, zgodnie z dokumentami sądowymi.

Ugoda została złożona w 18th Judicial Circuit Court w DuPage County i otrzymała wstępną zgodę sędziego 8 sierpnia.Snap nie przyznał się do winy w ugodzie. W oświadczeniu firma powiedziała, że “nadal stanowczo zaprzecza”, że jej technologia narusza prawo stanu Illinois i że rozwinęła powiadomienie o zgodzie w aplikacji na początku tego roku “z nadmiaru ostrożności”.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!