Lexington: w środę J.B. Pritzker i Darren Bailey spotkali się na forum kandydatów Biura Rolniczego Illinois

0
213
Fot. WGN TV
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

W środę w miejscowości Lexington w powiecie McLean, na południowy zachód od Chicago, odbyło się spotkanie Rolniczego Okrągłego Stołu Legislacyjnego, gdzie wystąpili starający się o reelekcję gubernator JB Pritzker i i kandydat na gubernatora stanu Illinois senator Darren Bailey na forum kandydatów Biura Rolniczego Illinois. 

Kandydaci wymieniło swoje poglądy i opinie na temat rolnictwa, przestępczości i gospodarki. Bailey jako farmer, zarekomendował, że jego pozycja znacząco by wpłynęła na korzyść wzrostu stanu Illinois. Pritzker kontrował, że rolnictwo to głównie biznes, w którym on jako biznesmen ma ogromne doświadczenie.

”Zanim zostałem gubernatorem, byłem biznesmenem zatrudniającym 10 000 pracowników, transportującym palety po całym kraju, produkującym opakowania dla dóbr konsumpcyjnych, rozwijającym technologię zwiększającą wydajność produkcji i obniżającą koszty dla konsumentów.”

Bailey skrytykował Priztkera m.in za ustawę Climate and Equitable Jobs Act podpisaną przez gubernatora Pritzkera. Środek ten ma na celu dywersyfikację siły roboczej w dziedzinie energii odnawialnej i wymaga wprowadzenia 100% energii wolnej od węgla do 2045 roku.
“Jeśli jest jeden powód i tylko jeden powód, dla którego głosowałbym przeciwko tej ustawie, to z powodu klauzuli o nieuchronnej zmianie domeny” – powiedział Bailey.

Bailey wytykał swojemu kontrkandydatowi również ciągły wzrost przestępczości w Chicago,co wielokrotnie czynił już w trakcie swojej kampanii wyborczej.Kandydat Republikanów farmer z Downstate z miejscowości Xenia, wielokrotnie określał Chicago mianem “piekła”, podczas zeszłotygodniowych targów stanowych Illinois w Springfield.

Komentarze Bailey’a na temat Chicago już wcześniej ściągały atencje Pritzkera. W środę Pritzker powiedział, że Chicago pozostaje ważnym zasobem dla całego stanu, a kwestię tę omawia z wyborcami bez względu na to, gdzie się udaje. 

”Mówię o południu Illinois, kiedy jestem w Chicago i nie boję się przyjść tutaj i mówić o Chicago, i o tym, jak ważne jest, że to ekonomiczny motor naszego stanu. ”

 Wybory gubernatorskie w Illinois w 2022 roku odbędą się 8 listopada.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!