Illinois: kolejna telewizyjna debata republikańskich kandydatów na gubernatora

0
284
Fot. ABC7Chicago
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

W czwartek odbyła się telewizyjna debata republikańskich kandydatów ubiegających się o nominację swojej partii w wyborach na stanowisko gubernatora Illinois. 

Uczestniczyli w niej stanowy senator Darren Bailey, burmistrz Aurora Richard Irvin, biznesmen z Bull Valley Gary Rabine, były stanowy senator Paul Schimpf, Max Solomon prawnik z Hazel Crest i zdalnie, inwestor z Petersburga Jesse Sullivan, u którego zdiagnozowano koronawirusa.

Głównym tematem debaty, który poruszali politycy, był problem wysokiej przestępczości w naszym stanie, a głównie w Chicago. Darren Bailey, który nazwał Chicago „piekłem”, uważa, że nasz stan musi zaoferować rozwiązania w zakresie zdrowia psychicznego osobom cierpiącym na tego typu schorzenia.

Richard Irvin powiedział, że władze Illinois muszą skupić się na tym, aby broń znalazła się daleko od rąk przestępców i osób z chorobami psychicznymi. „Musimy także wspierać naszych funkcjonariuszy w egzekwowaniu prawa” – dodał Irvin.

Jessee Sullivan powiedział, że demokraci używają każdej wymówki, każdego kryzysu, aby udowodnić, że jedyną odpowiedzią na przemoc jest kontrola broni. „Cóż, prawdziwym problemem jest jednak liberalny program, program który wyrzuca Boga i wiarę z naszego społeczeństwa”. Sullivan wezwał również wyborców do odwołania ze stanowiska prokurator powiatu Cook Kim Foxx.

Biznesmen z Bull Valley, Gary Rabine, powiedział, że dzieci w szkołach powinny być traktowane „jak złoto w Fort Knox” i zaproponował aby bezpieczeństwa w szkołach pilnowali uzbrojeni funkcjonariusze i aby w każdej placówce edukacyjnej zainstalowano wykrywacze metali. Rabine chce także przeprowadzenia zaawansowanego szkolenia w zakresie noszenia ukrytej broni dla nauczycieli. 

Były stanowy senator Paul Schimpf zaproponował, aby do ochrony szkół zatrudnić emerytowanych weteranów wojskowych, podczas gdy Max Solomon, adwokat z Hazel Crest, wezwał do złagodzenia wszystkich przepisów dotyczących posiadania broni.

W debacie poruszono także sprawę nowego prawa Illinois, dotyczącego usuwania ciąży. Znosi on wymóg powiadamiania przez nieletnie dziewczyny rodziców o chęci dokonania aborcji. Wszyscy kandydaci GOP obiecali podjęcie starań, aby prawo to zostało uchylone.

Debata była również okazją dla rywali Richarda Irvina, najlepiej finansowanego kandydata, do ataków na niego. Bailey nazwał burmistrza Aurory „skorumpowanym demokratą”, a Gary Rabine kwestionował doświadczenie Irvina jako prawnika. Odpowiadając na krytykę oponentów Richard Irvin stwierdził, że jego rywale atakują go, gdyż wiedzą, że zagraża on ich politycznym aspiracjom.

Sponsorem medialnym debaty były stacje telewizyjne WLS-Ch.7 i Univision Chicago oraz League of Women Voters of Illinois. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!