Illinois: Richard Irvin przeznaczył pieniądze z kampanii na promocję innych kandydatów z partii

0
Fot. KPVI
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Republikański kandydat na gubernatora Illinois Richard Irvin przeznaczył 800 tysięcy dolarów z funduszów swojej kampanii wyborczej na promocję kandydatów partii republikańskiej Johna Milhisera na sekretarza stanu (500 tysięcy) i Steve’a Kima na prokuratora generalnego naszego stanu (300 tysięcy).

John Milhiser to były prokurator federalny i okręgowy ze Springfield. W prawyborach zmierzy się ze stanowym kongresmenem Danym  Bradym z Bloomington. Ze strony Demokratów o fotel sekretarza stanu w prawyborach będą ubiegać się: były skarbnik stanu Alexi Giannoulias, sekretarz miasta Chicago Anna Valencia, radny Wietrznego Miasta David Moore i Sidney Moore z Homewood.

Steve Kim, prawnik z Deerfield na północnych przedmieściach, walczy o nominację GOP na prokuratora generalnego z innymi prawnikami: Tomem DeVore z Sorento i Davidem Shestokasowim z Orland Park. Ktokolwiek zdobędzie nominację partii republikańskiej jesienią zmierzy się z obecnie piastującym to stanowisko, demokratą Kwame Raoulem.

Kampania GOP jest sponsorowana przez najbogatszego mieszkańca Illinois Kena Griffina, który jak dotychczas przeznaczył na nią 45 milionów dolarów. Prawybory odbędą się 28 czerwca.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!