Downers Grove, IL: protest ws. książki dot. LGBT nic nie dał, pozycja dostępna w bibliotece

0
203
Fot. Erica Benson/Shawlocal.com
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Pomimo protestów grupy mieszkańców Downers Grove na zachodnich przedmieściach Chicago, książka Mai Kobabe „Gender Queer: A Memoir”, nadal jest możliwa do wypożyczenia w bibliotece szkoły średniej tej miejscowości. Powieść jest autobiografią osoby niebinarnej o młodzieńczych zauroczeniach, ujawnieniu się i kształtowaniu swojej tożsamości płciowej. 

W listopadzie 2021 roku mieszkańcy Downers Grove oskarżyli władze szkoły średniej o rozpowszechnianie pornografii w miejscach publicznych. Pomimo protestów, kierownictwo placówki edukacyjnej nie zmieniło zdania i książka nadal jest dostępna w szkolnej bibliotece.

Zgodnie z nowym raportem, istniejącej od 1922 roku niedochodowej organizacji PEN America, zajmującej się obroną wolności wypowiedzi, od 1 lipca 2021 roku do 31 marca 2022 roku, Stanach Zjednoczonych doszło do 1,586 udanych prób całkowitego lub częściowego wprowadzenia zakazu dostępu do wybranych publikacji. 467 książek to historie bohaterów kolorowych, 247 bezpośrednio odnosi się do kwestii rasy i rasizmu, a 379 do tematów LGBTQ.

W minionych 9 miesiącach, w Illinois doszło do czterech prób wprowadzenia zakazu lub ograniczenia dostępu do wybranych książek: w Downers Grove, w Lake Villa, Oneida i Antioch. Dotyczyły one tytułów: „Gender Queer: A Memoir”, „Saga, Volume 1” i „The Hate U Give” Angie Thomas, powieści inspirowanej ruchem Black Lives Matter.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!