Illinois: ustawa podpisana przez gubernatora ma pomóc z problemem przemocy z użyciem broni

0
653
Pritzker
Fot. WREX
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Nowa ustawa HB 562 podpisana przez J.B. Pritzkera w poniedziałek ma pomóc w rozwiązaniu problemu przemocy z użyciem broni w Illinois.

Prawo rozszerza zakres kontroli wszystkich przypadków sprzedaży broni w Illinois i zapewnia finansowanie programów pomocy w zakresie zdrowia psychicznego w środowiskach, gdzie najczęściej dochodzi do przypadków przemocy z użyciem broni. Część tych środków będzie pochodzić z opłat za wydanie pozwoleń na posiadanie i noszenie broni. Zmodernizowany zostanie również system kart identyfikacyjnych właścicieli broni palnej (FOID), który nie był aktualizowany od czasu jego utworzenia ponad 50 lat temu. Stworzona zostanie także stanowa baza danych skradzionej broni.

W ramach modernizacji przepisów w zakresie posiadania broni, powołana zostanie również ponadpartyjna komisja odwoławcza dla tych, którzy uważają, że niesłusznie odmówiono im licencji.

Ustawa HB 562 wejdzie w życie 1 stycznia 2022 roku, z wyjątkiem zapisu o uniwersalnej weryfikacji przeszłości osób ubiegających się o zezwolenia na posiadanie broni, która wejdzie w życie 1 stycznia 2024 roku.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!