Illinois: małżeństwo z Crest Hill oskarżone ws. zamieszek na Kapitolu

0
331
zamieszki Kapitol
Fot. NBC News
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Amy Schubert i jej mąż John A. Schubert Jr. z Crest Hill na południowych przedmieściach Chicago, zostali oskarżeni o świadome wejście lub pozostanie na terenie budynku objętego ograniczeniami bez legalnego upoważnienia oraz za naruszanie porządku publicznego na obszarze Kapitolu. Sprawa dotyczy zajść w stolicy kraju z 6 stycznia.

Amy Schubert została zidentyfikowana dzięki 18-minutowemu filmikowi, który został umieszczony na stronie YouTube. Widać na nim m.in. kobietę ubraną w kurtkę Plumbers & Pipefitters Local Union 422 Joliet, Illinois. Wizerunek Amy Schubert udało się porównać z jej kontem na Facebooku. Po zidentyfikowaniu kobiety, FBI uzyskało pozwolenie od prokuratury na przeszukanie jej kont Gmail. Znaleziono tam zdjęcia z wnętrza Kapitolu z 6 stycznia, w tym zdjęcia jej męża Johna Schuberta Jr.
Małżeństwo Schubert będzie odpowiadało z wolnej stopy. Oboje zgodzili się oddać paszporty i posiadaną broń. Do czasu zakończenia rozprawy, ograniczona zostanie im możliwość poruszania się po kraju.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!