Gubernator Illinois J.B. Pritzker spotyka się z prezydentem Joe Bidenem

0
474
Biden Pritzker
Fot. WREX
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Gubernator Illinois J.B. Pritzker jest jednym z trzech gubernatorów i pięciu burmistrzów, którzy w środę wezmą udział w spotkaniu w Białym Domu z Joe Bidenem. Prezydent USA stara się o zdobycie ponadpartyjnego poparcia dla swojego pakietu modernizacji i rozbudowy infrastruktury o wartości 1,2 biliona dolarów.

Oprócz J.B. Pritzkera w spotkaniu uczestniczyć będą gubernatorzy New Jersey i Vermont oraz burmistrzowie Dayton, Ohio; Phoenix, Arizona; Denver, Kolorado; Oklahoma City, Oklahoma i Mobile, Alabama.

Zwolennicy planu Bidena twierdzą, że pobudzi on gospodarkę USA poprzez wydatkowanie setek miliardów dolarów w budowę dróg, mostów i autostrad, a także rozszerzenie tranzytu i zapewnienie dostępu do szybkiego internetu na obszarach wiejskich.

W wydanym przez Biały Dom Oświadczeniu czytamy, że „Podczas spotkania prezydent będzie podkreślał, że infrastruktura od dawna jest kwestią ponadpartyjną i że istnieje porozumienie w sprawie konieczności inwestowania w amerykańską gospodarkę i klasę średnią, które stworzą miliony miejsc pracy i pomogą nam konkurować z resztą świata w XXI wieku.”

Dla gubernatora Illinois wizyta w Waszyngtonie to przede wszystkim szansa do odniesienia się do własnego sześcioletniego programu infrastrukturalnego „Rebuild Illinois” o wartości 45 miliardów dolarów, który ma na celu m.in. naprawę i modernizację dróg, mostów, budynków uniwersyteckich i obiektów państwowych.

J.B. Pritzker powiedział, że program stanowy, który będzie finansowany w dużej mierze z pieniędzy uzyskanych z podwyżki stanowego podatku od sprzedaży benzyny, oznacza, że Illinois natychmiast będzie miało dostęp do pieniędzy, aby wyrównać fundusze federalne udostępnione w ramach planu infrastrukturalnego Joe Bidena.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!