Illinois: cyberatak na biuro prokuratora generalnego

0
800
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Cyberatak na biuro prokuratora generalnego stanu Illinois wydaje się znacznie poważniejszy, niż początkowo sądzono. Główny organ ścigania stanu Illinois jest atakowany co najmniej od 10 kwietnia. Hakerzy dostali się do komputerów prokuratora generalnego i przejęli kontrolę nad poufnymi plikami, zawierającymi informacje o sprawach i dane osobowe, takie jak nazwiska, adresy, numery Social Security, czy numery kont, blokując system w biurze i w całym stanie. Prowadzi to do tego, że pracownicy nie mają dostępu do potrzebnych akt sprawy i innych zasobów.

Były zastępca prokuratora USA Jeff Cramer, ekspert ds. Bezpieczeństwa z Chicago, powiedział, że należy zastosować środki ostrożności, wprowadzić zabezpieczenia na przyszłość, aby ludzie czuli się bezpiecznie.

Prokurator generalny stanu Illinois, Kwame Raoul, otrzymał raport zaledwie dwa miesiące przed atakiem, który skrytykował zabezpieczenia. Audyt państwowy wskazał na „uchybienia w programach i praktykach w zakresie cyberbezpieczeństwa”. Okazało się również, że są luki w zabezpieczeniach, co może sprzyjać atakom hakerów. 

Biuro prokuratora generalnego jest w trakcie usprawniania systemu, aby ograniczyć włamania do baz i zabezpieczyć dane klientów. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!