PE za redukcją liczby plastikowych opakowań

0
Fot. higoodhuman.com
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Parlament Europejski za redukcją liczby plastikowych opakowań. Europosłowie przyjęli przepisy zakazujące niektórych jednorazowych opakowań z tworzyw sztucznych od stycznia 2030 roku. To ma pomóc w ich ograniczeniu i w zmniejszeniu rosnącej ilości śmieci. 

Obecnie Europejczyk wytwarza średnio prawie 190 kg odpadów opakowaniowych rocznie. Unia alarmuje, że gdyby żadne działania nie zostały podjęte, to w 2030 roku ta liczba wzrosłaby do 209 kg na osobę. 

A zatem zakazane będą opakowania foliowe na owoce i warzywa, jednorazowe naczynia i kubki wykorzystywane w kawiarniach i restauracjach, a także saszetki na przyprawy, sosy, śmietanki czy cukier. Zakaz obejmie też miniaturowe opakowania na przybory toaletowe, czyli hotelowe butelki na szampon czy mydło oraz bardzo lekkie plastikowe torby na zakupy. A ponadto do 2029 roku 90 procent jednorazowych plastikowych i metalowych pojemników na napoje (do trzech litrów) takich jak butelki na wodę, napoje gazowane czy puszki po piwie, trzeba będzie zbierać oddzielnie korzystając na przykład z systemów kaucyjnych.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!