Brytyjczycy stworzą instytut ds. zagrożeń związanych z AI

0
Fot. neowin.net
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Brytyjczycy stworzą instytut ds. zagrożeń związanych ze sztuczną inteligencją. Zapowiedział to premier Rishi Sunak. To pierwsza na świecie taka placówka.

Medycyna, przemysł, gospodarka – premier Sunak mówi, że sztuczna inteligencja to szansa na postępy we wszystkich tych dziedzinach. Podkreśla, że jest optymistą, ale dodaje, że istnieje ciemna strona. “Sztuczna inteligencja może ułatwić budowę broni chemicznej i biologicznej. Posłużyć terrorystom do siania zniszczenia na jeszcze większą skalę” – wyliczał polityk, dodając do tej listy kolejne punkty: cyberataki czy dezinformację. Stąd decyzja o utworzeniu instytutu. Instytutu, który ma brać pod lupę postępy sztucznej inteligencji: jej wpływ na nasze bezpieczeństwo, samopoczucie, czy prawo do uczciwej informacji.

Premier Sunak miał jednak uspokajającą wiadomość. Według ocen ekspertów na razie nie grozi nam bunt sztucznej inteligencji, która wymknęłaby się nam spod kontroli i sprawiła problemy jak te z “Odysei kosmicznej”, “Terminatora” czy “Matrixa”.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!