Londyn: stutysięczna propalestyńska manifestacja

1
Fot. REUTERS
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Około stu tysięcy osób uczestniczyło w propalestyńskiej demonstracji w centrum Londynu. Demonstranci żądali natychmiastowego zawieszenia broni w Gazie po ataku Hamasu na Izrael.

Protestujący przeszli przez Londyn skandując “Wolna Palestyna”, z transparentami i palestyńskimi flagami. Na zakończenie zgromadzili się na Downing Street, przed rezydencją i biurem brytyjskiego premiera Rishiego Sunaka.

Manifestację zorganizowała Kampania Solidarności Palestyny. “Jako Palestynka, która chciałaby pewnego dnia wrócić do domu, która ma braci i siostry w Gazie oraz rodzinę, chciałabym móc zrobić więcej, ale w tej chwili mogę tylko uczestniczyć w proteście” – powiedziała Reuterowi jedna z demonstrantek.

Brytyjska policja ostrzegła przed marszem, że każdemu, kto okaże poparcie dla Hamasu, zdelegalizowanego jako organizacja terrorystyczna w Wielkiej Brytanii, grozi aresztowanie, a żaden przypadek przestępstwa z nienawiści nie będzie tolerowany.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

1 COMMENT

  1. Co w tym strasznego ze palestynczyk paraduje z palestynska flaga? Przeciez oni nie wykrzykuja hasel aby hamas dalej bombardowal Izrael, ale zeby Izrael oddal im domy z ktorych zostali wygonieni

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!