Węgry: Międzynarodowy Festiwal Książki z mocnym polskim akcentem

0
Fot. Facebook: Lengyel Intézet
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

W Budapeszcie trwa 28. Międzynarodowy Festiwal Książki. Tegoroczna polska oferta skupiona była przede wszystkim na najmłodszym czytelniku.

Wśród wielu wystawców na największych węgierskich targach książki, autorów i wydawców jak zwykle swoje stanowisko miał Instytut Polski w Budapeszcie. Oferta przygotowana razem z Instytutem Książki skierowana była do najróżniejszych czytelników, ale szczególne miejsce w tym roku zajęła literatura dla dzieci i młodzieży.

„Myślę, że młodzież, małe dzieci, które zapoznają się z polską literaturą, pozostaną czytelnikami polskiej literatury kiedy tylko dorosną” – mówi dyrektor Instytutu Polskiego w Budapeszcie Dominika Teske.

Instytut pokazał na targach nie tylko polską literaturę, ale również jak się ją tworzy. Temu celowi miały służyć warsztaty ilustratorskie dla dzieci. 

„Niektóre rzeczy są uniwersalne. Czyli jeśli mówimy o miłości na przykład, to ona jest uniwersalnym zjawiskiem” – uważa Grażyna Rigall- ilustratorka książki „Łopiane Pole” Katarzyny Ryrych. Węgierski przekład, został wydany w jednym z największych miejscowych wydawnictw we współpracy z Instytutem Polskim. Prezentacja tomu miała miejsce właśnie na budapeszteńskiej imprezie.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!