Rumunia: odstrzelonych zostanie prawie 500 niedźwiedzi

0
Fot. flyfishingromania.com
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Rumuńskie władze poleciły odstrzał niemal pięciuset niedźwiedzi. W ostatnich latach zwierzęta te niezwykle mocno się rozmnożyły i zagrażają ludziom.

Rozporządzenie podpisał w ostatnim dniu swojego urzędowania odchodzący minister ochrony środowiska Barna Tánczos. Poinformował, że otrzymał wyniki badań naukowych, precyzyjnie wskazujących liczbę niedźwiedzi, które należy odstrzelić, by nie zagrozić ich populacji. Do końca tego roku myśliwi i leśnicy mają zabić 481 osobników w celach profilaktycznych i interwencyjnych. Szacuje się, że na terenie Rumunii, szczególnie w Siedmiogrodzie i na wschodzie kraju żyje prawie 8 tysięcy osobników niedźwiedzia brunatnego. Władze niektórych powiatów przy granicy z Mołdawią uważają, że jest to nawet pięć razy za dużo niż według badań naukowych może się tam ich znajdować. Stąd decyzja rumuńskich władz o dużym odstrzale tych zwierząt.

Niedźwiedzie zagrażają nie tylko gospodarce ludzkiej, ale i samym ludziom. W ostatnich miesiącach doszło do kilkunastu groźnych ataków niedźwiedzi na ludzi. W niektórych rejonach kraju zwierzęta podchodzą pod ludzkie skupiska niemal codziennie.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!