Niemcy: bijatyki arabskich klanów na ulicach Essen

0
Fot. DW
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

W dwóch miastach Nadrenii Północnej-Westfalii na zachodzie Niemiec doszło w ostatnich dniach do kilku masowych bójek między arabskimi klanami. Policja prowadzi dochodzenie w sprawie niebezpiecznego uszkodzenia ciała i spodziewa się dalszych ulicznych bijatyk.

Zdaniem policji, zarzewiem wojny klanów było czwartkowe starcie arabskich rodzin w nadreńskim mieście Castrop-Rauxel. W ruch poszły pałki, kije baseballowe, a nawet noże. Co najmniej siedem osób zostało rannych, jedna spośród nich ciężko.

Wczoraj wybuchła bijatyka z udziałem ponad 100 osób, tym razem w nieodległym Essen. Do obu miast zostały ściągnięte dodatkowe siły policji. “Stare porachunki każą im eskalować sytuację. W każdej kolejnej bijatyce z tym większą siłą odzywać się będzie zadawniona nienawiść” – spodziewa się portal “Tichys Einblick”. 

Policja w Nadrenii Północnej-Westfalii jest w pogotowiu, obawiając się dalszych konfrontacji między zwaśnionymi rodzinami. W Essen zgromadziło się wczoraj około 300 Libańczyków i 200 Syryjczyków.

Według ekspertów, problem dotyczący arabskich klanów tylko w ograniczonym stopniu wiąże się z obecnym kryzysem migracyjnym. “Większość bossów mówi znakomicie po niemiecku. Korzenie problemu sięgają raczej lat 70., kiedy do Niemiec masowo napływali imigranci z Libanu, zamykający się w równoległych społecznościach” – tłumaczy niemiecki orientalista Mathias Rohe.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!