Pałac Elizejski o szczegółach wizyty króla Karola III we Francji

0
204
Fot. BBC
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Pałac Elizejski ujawnił szczegóły dotyczące wizyty Karola III we Francji. Będzie to pierwsza zagraniczna podróż króla Wielkiej Brytanii od chwili objęcia tronu. Brytyjski monarcha będzie przebywał we Francji od 26 do 29 marca, a następnie uda się na trzydniową wizytę do Niemiec.

Francuskie władze przypominają, że król Karol III został zaproszony do Francji przez prezydenta Macrona we wrześniu ubiegłego roku, po śmierci królowej Elżbiety II. „Pierwsza państwowa wizyta monarchy przed jego koronacją jest zaszczytem dla Francji i wskazuje na głębię historycznych związków pomiędzy Francją i Wielką Brytanią” – podkreśliło w komunikacie biuro prezydenta Francji.

W Paryżu król Karol III spotka się w Pałacu Elizejskim z Emmanuelem Macronem. Prezydent Francji wyda na jego cześć kolację państwową w Pałacu wersalskim. Planowana jest także specjalna uroczystość pod paryskim Lukiem Triumfalnym oraz wystąpienie monarchy przed deputowanymi i senatorami. Królewska para oraz francuska para prezydencka wezmą też udział w wernisażu wystawy w Muzeum Orsay poświęconej twórczości Maneta i Degasa.

28 marca Karol III i królowa małżonka Kamila udadzą się na południe kraju, do Bordeaux – francuskiej stolicy wina, gdzie zwiedzą winnice i pojadą do miejsc, które ucierpiały podczas zeszłorocznych pożarów.

Wizyta Karola III we Francji odbędzie się zaledwie kilka dni po wizycie brytyjskiego premiera Rishiego Sunaka. Szef brytyjskiego rządu przybędzie do Paryża 10 marca. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!