Poseł PiS D. Milewski: Rafał Trzaskowski wspiera ograniczanie wolności

0
151
Pis I PO
Fot. Facebook: PIS/PO logos
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Prawo i Sprawiedliwość rozpoczęło akcję informacyjną dotyczącą programu wyborczego Platformy Obywatelskiej. Według rzecznika PiS Rafała Bochenka wykuwał się on na zagranicznych konferencjach, m.in. organizacji C40 Cities i sprowadza się do uderzenia w wolność Polaków. Stowarzyszenie, którego członkiem jest również Warszawa, postuluje, aby w celu zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych m.in. całkowicie ograniczyć spożycie mięsa i mleka czy posiadania aut. 

Poseł PiS Daniel Milewski mówił podczas konferencji prasowej zorganizowanej przed stołecznym ratuszem, że z warszawskiego ratusza wyszedł komunikat, w którym podkreślono, że istnieje konieczność ograniczenia poziomu konsumpcji, promowania diety wegańskiej i ograniczenia liczby prywatnych samochodów w mieście. Podkreślił, że wymyślił to Rafał Trzaskowski i ludzie, z którymi obraduje na zagranicznych konferencjach. Zdaniem posła Milewskiego świat oszalał i to szaleństwo promuje obecny prezydent Warszawy. W jego ocenie postulaty C40 Cities prowadzą do ograniczania wolności. Daniel Milewski podkreślił, że jest to prawdziwy program PO. 

Władze Warszawy zamierzają osiągnąć neutralność klimatyczną w 2050 roku. Prezydent stolicy Rafał Trzaskowski, który jest również wiceszefem PO, podczas Campus Polska powiedział, że “razem z C40, organizacją najbardziej ambitną, jeżeli chodzi o walkę z ociepleniem klimatycznym, mamy dokładny plan, jak do tego dojść”. Zaznaczył, że jeśli PO będzie rządzić, to szybciej osiągnie ten cel. 

Obecnie prezydent Warszawy utrzymuje, że rekomendacje zawarte w raporcie nie są żadnymi zobowiązaniami. Zapewnia, że celem miejskiej polityki jest, aby mieszkańcy odżywiali się zdrowo i nie marnowali jedzenie, ale nic nie jest nakazywane, w tym przechodzenie na dietę wegańską. 

Więcej na temet programu C40 można znaleźć na portalu PolskieRadio24.pl. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!