Czechy: w Pradze stanął nietypowy pomnik Putina

0
329
Fot. Prague Morning
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Nietypowy pomnik Władimira Putina stanął dziś w czeskiej Pradze. Instalacja przedstawia rosyjskiego prezydenta jako goblina. Rzeźbę Duszana Dostala będzie można oglądać tylko przez miesiąc. Potem ma być sprzedana na aukcji, a dochód zostanie przeznaczony na zakup uzbrojenia dla ukraińskiej armii.

Pomnik przedstawia Władimira Putina z prawą ręką wyciągniętą w geście nazistowskiego pozdrowienia. Lewą dłonią zakręca kurek z gazem. Pod nim jest widoczny kontur Europy.

“Udał się ten łotr, co? Wygląda jak zła postać z Inwazji jaszczurów, która ma gębę rosyjskiego prezydenta. Nie jest to nic pochlebnego. Wszyscy jesteśmy przeciwko niemu i każdy demonstruje to na swój sposób” – powiedzieli korespondentowi Polskiego Radia okoliczni mieszkańcy, którzy przyszli, by sfotografować pomnik.

Miejsce, w którym ustawiono rzeźbę – plac Brygad Międzynarodowych w dzielnicy Bubenecz – nie jest przypadkowe. Wcześniej stał tu kontrowersyjny pomnik Iwana Koniewa, którego oddziały wyzwoliły Pragę spod niemieckiej okupacji. Lokalne władze usunęły posąg radzieckiego marszałka wiosną 2020 roku.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!