Belgia: zamieszki w Brukseli

0
245
Fot. REUTERS
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Zamieszki w stolicy Belgii, Brukseli, z udziałem marokańskiej społeczności. Policja użyła gazu łzawiącego i armatek wodnych. 
Do starć doszło tuż po zwycięskim meczu Maroka nad Belgią na mistrzostwach świata w Katarze. Świętujący zwycięstwo w Brukseli Marokańczycy przewrócili część samochodów, podpalili publiczne toalety i elektryczne hulajnogi. Policja interweniowała. “Chcemy świętować, ale policja nam nie pozwala – stąd zamieszki” – mówił dziennikowi Der Standaard jeden z marokańskich kibiców, Mohammed. Gazeta wskazuje, że radosne z początku świętowanie zwycięstwa przemieniło się w wojnę z policją. 

Incydenty w stolicy Belgii potępił burmistrz miasta, Philippe Close. We wpisie na Twitterze radził kibicom nieudawanie się do centrum miasta, gdzie ustawiono dodatkowe patrole policji. 

Marokańczycy są trzecią co do wielkości diasporą w stolicy Belgii, po Francuzach i Rumunach. Według danych z 2019 roku, w Brukseli mieszka około 35 tysięcy przedstawicieli społeczności marokańskiej. Polacy są na 6. miejscu i jest ich około 23 tysięcy. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!