ESA: ogłosiła wyniki naboru kandydatów na astronautów, wśród wybranych jest Polak

0
ESA Agencja Kosmiczna
ESA Agencja Kosmiczna
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

W Paryżu Europejska Agencja Kosmiczna ogłosiła wyniki naboru kandydatów na astronautów. Wśród wybranych jest Polak – Sławosz Uznański. To inżynier, który wcześniej pracował m.in. przy Wielkim Zderzaczu Hadronów w Europejskim Ośrodku Badań Jądrowych CERN pod Genewą. Polski naukowiec znalazł się na liście rezerwowej ESA.

W komunikacie Polskiej Agencji Kosmicznej czytamy, że wybór Polaka to ogromny sukces.” Sławosz Uznański musiał pokonać ponad 22 tysiące kandydatów z całej Europy w trwających półtora roku eliminacjach ESA. Kandydaci przechodzili różnorodne testy wiedzy o kosmosie i technologiach kosmicznych, inteligencji i sprawności obliczeniowej, umiejętności rozwiązywania złożonych, nietypowych problemów pod presją czasu, odporności psychicznej i zachowania zimnej krwi w warunkach stresu. Poddani byli szczegółowym badaniom medycznym i przeszli szereg rozmów kwalifikacyjnych”.

Nabór Europejskiej Agencji Kosmicznej trwał od ubiegłego roku i był pierwszą taką akcją od 2008 roku. Do tej pory jedynym polskim astronautą, a właściwie kosmonautą był Mirosław Hermaszewski, który w kosmosie spędził prawie osiem dni w 1978 roku. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!