Szefowa KE: rosyjskie ataki na ukraińską infrastrukturę cywilną to akt terroru

0
Ursula von der Leyen Unia Komisja Europa
Fot. TheJournal.ie
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen powiedziała, że rosyjskie ataki na ukraińską infrastrukturę cywilną to akt terroru. W Berlinie trwa Międzynarodowa Konferencja Ekspercka o rekonstrukcji i modernizacji Ukrainy.

W swoim wystąpieniu przewodnicząca von der Leyen podkreślała, że Unia Europejska nie pozwoli Rosji sparaliżować Ukrainy przed nadchodzącą zimą. “Rosja celowo atakuje infrastrukturę cywilną. Cel tych ataków jest jasny: pozbawić mężczyzn, kobiety i dzieci wody, prądu i ogrzewania przed nadchodzącą zimą. To są czyste akty terroru” – stwierdziła.

Ursula von der Leyen mówiła także o pomocy dla uchodźców wewnętrznych, którzy pozostają na Ukrainie. Przypomniała, że na Ukrainie jest około 11 milionów osób wewnętrznie przesiedlonych. “Oni potrzebują schronienia, ogrzewania, wody i elektryczności. Ich dzieci muszą chodzić do szkoły. I dlatego już teraz musimy remontować domy, naprawiać szkoły i infrastrukturę cywilną” – podkreśliła.

W konferencji biorą udział przedstawiciele rządów państw zaangażowanych we wsparcie Ukrainy oraz organizacji pozarządowych, środowisk eksperckich i sektora prywatnego. Spotkanie zorganizowano pod auspicjami Grupy G7 oraz Komisji Europejskiej. Jego uczestnicy dyskutują o formach wsparcia Ukrainy w jej odbudowie, przy uwzględnieniu toczących się działań wojennych.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!