Francja – zamieszki w Alencon

0
133
Fot. tripadvisor.co.uk
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Kilkadziesiąt samochodów spłonęło podczas zamieszek w mieście Aleçon (czyt. Aląson), na północy Francji. Media informują, że w nocy doszło tam do brutalnych starć między dużą grupą bojówkarzy a policją.


Dziennik Ouest-France poinformował, że zamieszki wybuchły wczoraj w nocy, po tym jak policjanci zatrzymali samochód do kontroli. Kierowca pojazdu zagroził funkcjonariuszom śmiercią, a następnie zaczął podburzać mieszkańców pobliskich dzielnic do zamieszek.
Kilka godzin później grupa pięćdziesięciu zamaskowanych bojówkarzy podpaliła śmietniki oraz samochody i zniszczyła kilka przystanków autobusowych. Wezwani na miejsce policjanci wpadli w zasadzkę i zostali ostrzelani z moździerzy do wystrzeliwania fajerwerków. Funkcjonariusze musieli wezwać posiłki żandarmerii i policji. Uliczne walki trwały do drugiej w nocy.


Według wstępnego bilansu szkód podczas zamieszek spłonęły co najmniej 24 samochody. Żaden policjant nie został ranny – podała stacja BFM TV. Bojówkarze zdołali ukryć się przed policją, i jak na razie żaden nie został zatrzymany.

(fot.tripadvisor.co.uk)

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!