Dziennik “TAZ”: Niemcy odsyłają migrantów na granicy z Polską

0
196
Fot. schengenvisainfo.com/© Robert309 | Dreamstime.com
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Niemcy odsyłają migrantów bez przeprowadzenia procedury azylowej – pisze berlińska gazeta “Die Tageszeitung”. Dziennikarze powołują się na ustalenia niemieckiej partii opozycyjnej Die Linke.

Dziennik “Die Tageszeitung” skarży się, że odsyłanie migrantów na granicy z Polską stało się “powszechnie stosowaną przez Niemcy praktyką”. “Od stycznia do lipca niemieccy funkcjonariusze odesłali z powrotem do Polski 46 osób, oczywiście bez wszczęcia postępowania azylowego” – czytamy.

W obozie lewicowej opozycji nowe ustalenia wywołały irytacje. Posłowie frakcji Die Linke żądają od minister spraw wewnętrznych Nancy Faeser wyjaśnienia sprawy, twierdząc, że działania niemieckiej policji na granicy kolidują z prawem. Ona sama odpiera wszelkie zarzuty i utrzymuje, że służby nie naruszyły przepisów.

“Policja działa zgodnie z prawem, a politycy Lewicy reagują tak, jakby wskazywanie realnych problemów było częścią wymierzonego w nich spisku. To zachowanie uniemożliwia analizę przyczyn doznanych i nadal doznawanych przez nich porażek wyborczych” – napisał tygodnik “Junge Freiheit”. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!