Berlin: jutro rozpoczynają się targi kolejowe InnoTrans

0
236
InnoTrans
Fot. Messe Berlin GmbH
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

W Berlinie jutro rozpoczynają się targi kolejowe InnoTrans. W największej tego typu imprezie branżowej uczestniczą także spółki z Grupy PKP. W tym roku jej gościem honorowym będą Koleje Ukraińskie.

Jednym z głównych elementów agendy będzie konferencja prasowa, w której wezmą udział: prezes Polskich Kolei Państwowych Krzysztof Mamiński oraz szef zarządu Kolei Ukraińskich, Ołeksandr Kamyszyn.  

Podczas konferencji szefowie kolei polskich i ukraińskich podsumują dotychczasowe wspólne działania, między innymi na rzecz zwiększenia przewozów towarowych. Poza tym podpiszą dokument dotyczący kontynuacji i zacieśniania współpracy w przyszłości.

To pierwsza odsłona targów InnoTrans po czteroletniej przerwie. W 2020 roku odbywające się co dwa lata wydarzenie zostało odwołane z powodu pandemii. Podczas ostatniej edycji obecnych było około 3 tysięcy wystawców z ponad 60 krajów. Wiele wskazuje na to, że tym razem targi upłyną pod hasłami oszczędzania energii i promowania wodoru jako paliwa przeznaczonego dla transportu szynowego.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!