Węgry: minister spraw zagranicznych po raz kolejny przeciwny sankcjom

0
Węgry MSZ
Fot. Hungary Today
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Wegierski minister spraw zagranicznych Péter Szijjártó skrytykował unijną strategię sankcji przeciwko Rosji. Według niego kolejny pakiet sankcji pogłębi tylko kryzys energetyczny w Europie i na świecie.

Po raz kolejny węgierski rząd opowiada się przeciwko sankcjom nakładanym na Rosję. Tym razem takie stanowisko węgierski szef dyplomacji przedstawił na nieformalnym spotkaniu Rady do spraw zagranicznych Unii Europejskiej. Odbyła się ona przed rozpoczęciem sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ.

„Poprosiłem unijnych ministrów spraw zagranicznych: Zapomnijmy o ósmym pakiecie sankcji, zapomnijmy o dalszych sankcjach, zapomnijmy o cenach regulowanych gazu z Rosji, bo to tylko pogłębi kryzys energetyczny i spowoduje wzrost cen.” – powiedział Péter Szijjartó.

Według ministra, za każdym razem, kiedy Europa dyskutuje o sankcjach, ceny energii na rynkach rosną. Szef MSZ dodał, że jego unijni koledzy myślą jedynie o poprawie wizerunku, a to nazwał „stratą czasu”. Dlatego – w opinii szefa dyplomacji – to ONZ powinien zająć się znalezieniem pokojowego rozwiązania wojny na Ukrainie.

Od początku wojny Węgry są krytykowane za bliskie kontakty z Rosją. Politycy tego kraju jako jedyni zachodni przedstawiciele odwiedzali Moskwę po rosyjskiej agresji.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!