Prezydent Wołodymyr Zełenski: zbieramy dowody rosyjskich zbrodni

0
Zelensky
Fot. president.gov.ua
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski zapewnił, że zbrodnie Rosjan na Ukrainie są szczegółowo dokumentowane. Podkreślił, że świat musi na nie stanowczo zareagować, m.in. poprzez dalsze zaostrzenie sankcji i uznanie Rosji za państwo sponsorujące terroryzm.

Wołodymyr Zełenski mówił, że już teraz są dowody na niezwykłe brutalne traktowanie ludzi przez okupantów, o czym świadczy m.in. masowy grób, odkryty w wyzwolonym mieście Izium.

“Na terenie masowego grobu w Iziumie przeprowadzane są ekshumacje. Dotychczas ustalono, że jest tam pochowanych ponad 440 osób, badania trwają. Mamy już jasne dowody tortur i poniżającego traktowania ludzi. Co więcej, są też dowody, że rosyjscy żołnierze, którzy przebywali w pobliżu miejsca masowego pochówku, strzelali do ciał dla zabawy. Świat musi na to zareagować. Rosja powtórzyła w Iziumie to, co zrobiła w Buczy. Teraz dowiadujemy się prawdy o tym, co się działo w rejonie charkowskim podczas rosyjskiej okupacji” – powiedział ukraiński prezydent.

Wołodymyr Zełenski pozytywnie ocenił przygotowywanie przez ONZ misji, która ma zbadać masowy grób w Izjumie. Zapewnił, że dziennikarze będą mieli swobodny dostęp do wyzwolonych terytoriów, w tym do mie miejsc, gdzie znęcano się nad ludźmi.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!