E.Macron: Francja będzie kontynuowała dialog z Rosją

0
230
Macron
Fot. Anadolu Agency
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Francja będzie kontynuowała dialog z Rosją – powiedział prezydent Francji Emmanuel Macron podczas konferencji ambasadorów w Pałacu Elizejskim. Głównymi celami francuskiej polityki zagranicznej na przyszłe miesiące są wspieranie Ukrainy, utrzymanie jedności Zachodu i promowanie dialogu między państwami.

Emmanuel Macron przekonywał, że francuska dyplomacja powinna rozmawiać z władzami wszystkich państw, szczególnie z tymi, z którym się nie zgadza. ” Nie możemy ulec jakiejkolwiek fałszywej moralności i się ograniczać. Kto chce, aby Turcja była jedyną potęgą na świecie, która nadal rozmawia z Rosją?” – pytał prezydent Francji.

Prezydent Macron zapewnił, że jego kraj jest gotowy do poświęceń, aby dalej wspierać Ukrainę. “Musimy bronić naszych wartości, walczyć o nie i zaakceptować wszystkie wynikające z tego konsekwencje, podczas gdy inni walczą za nas na Ukrainie” – powiedział francuski przywódca.

Emmanuel Macron ostrzegł, że jednym z celów wojennych Rosji jest podzielenie Europy. Przekonywał, że w tym kontekście ważne jest realizowanie jego projektu “politycznej wspólnoty europejskiej”, który umożliwiłby regularny dialog z państwami spoza Unii Europejskiej, na przykład z Turcją, Wielką Brytanią, Norwegią czy Szwajcarią.

Francuski prezydent dodał, że Europa powinna wzmocnić swoją obronę, aby być bardziej niezależna od Stanów Zjednoczonych i NATO. “Nie chcemy być tylko zwasalizowanym partnerem, uzależnionym od nuklearnego mocarstwa” – stwierdził Emmanuel Macron.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!