Węgry: PKB Węgier w górę o 6,5 proc. w drugim kwartale

0
Fot. europeanbusinessmagazine.com
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Węgry z najwyższym w Grupie Wyszehradzkiej wzrostem PKB w drugim kwartale. Najnowsze dane podał węgierski Centralny Urząd Statystyczny.

W porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku węgierski produkt krajowy brutto wzrósł o 6,5 procent. Statystycy podkreślają, że na ten wynik zapracowała cała gospodarka oprócz rolnictwa – zwłaszcza przemysł i usługi. Co ważne dla węgierskiej gospodarki, wskaźniki są wyższe także w porównaniu z pierwszym kwartałem bieżącego roku. Ostatni wskaźnik PKB jest wyższy o 1,1 procent od tego z pierwszych trzech miesięcy roku.

Węgierscy obserwatorzy są pozytywnie zaskoczeni tymi wynikami i podkreślają, że są one najlepsze ze wszystkich krajów Grupy Wyszehradzkiej. Na portalu mfor.hu ukazał się artykuł pod tytułem “Zostawiliśmy za plecami Czechów, Polaków i Słowaków”. Autor tekstu przypomniał, że w tym samym okresie wzrost PKB w Czechach wyniósł rok do roku 3,6 procent, Polski – 4,5 procent, a Słowacji – 1,6 procent.

Według cytowanego artykułu wzrostami w innych sektorach węgierska gospodarka mogła zrekompensować straty w branży automotive spowodowane brakami komponentów.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!