Prezydent Ukrainy W.Zełenski – terror jest główną bronią Rosji

0
Zelensky
Fot. president.gov.ua
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski oświadczył, że na obecnym etapie wojny terror jest główną bronią Rosji. 
W wieczornym wystąpieniu opublikowanym w mediach społecznościowych ukraiński prezydent podkreślał, że działania Rosji trzeba powstrzymać. Wezwał też do ewakuacji mieszkańców obwodu donieckiego podkreślając, że trzeba oszczędzać życie obywateli.

“Nie jesteśmy Rosją. Dlatego każde życie jest dla nas ważne. A my wykorzystamy wszystkie dostępne możliwości, aby uratować jak najwięcej istnień ludzkich i jak najbardziej ograniczyć rosyjski terror” – powiedział prezydent Zełenski. Dodał, że “na tym etapie wojny terror jest główną bronią Rosji. I dlatego głównym zadaniem każdego Ukraińca, każdego obrońcy wolności i człowieczeństwa na świecie jest zrobienie wszystkiego, aby odizolować państwo terrorystyczne i ochronić jak najwięcej ludzi przed rosyjskimi atakami. Jestem wdzięczny wszystkim, którzy walczą o Ukrainę” – powiedział Wołodymyr Zełenski.

W piątek w Ołeniwce w obwodzie donieckim Rosjanie ostrzelali obóz filtracyjny, w którym znajdowali się ukraińscy jeńcy, wskutek czego zginęło ponad 50 Ukraińców – byłych obrońców Azowstalu. Według ukraińskiego wywiadu, ataku na obóz w Ołeniwce mogli dokonać rosyjscy najemnicy z grupy Wagnera.

Ukraina stawia opór rosyjskiej agresji od 24 lutego.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!