Niemcy: Lufthansa skreśla niemal wszystkie jutrzejsze loty

0
318
Lufthansa
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Niemiecki przewoźnik Lufthansa ogłosił, że z powodu jednodniowego strajku ostrzegawczego odwołuje prawie wszystkie jutrzejsze połączenia. Władze linii lotniczych ostrzegają, że ucierpi na tym ponad 134 tysięcy pasażerów. 

Z rozkładów lotnisk w Monachium i Frankfurcie nad Menem usuniętych zostanie około 1000 lotów. Lufthansa ogłosiła, że zmiany mogą także dotyczyć pojedynczych połączeń w czwartek i piątek.

Niemiecki związek zawodowy Ver.di wezwał około 20 tysięcy pracowników obsługi naziemnej Lufthansy do wzięcia udziału w strajku ostrzegawczym. Związkowcy odrzucili wcześniejsze oferty przewoźnika z Kolonii. “Stawianie sprawy na ostrzu noża, po zaledwie dwóch dniach negocjacji, wyrządzi firmie i pasażerom nieopisane straty” – wskazał członek zarządu Lufthansy Michael Niggemann. 
Media przypominają, że w ostatnich tygodniach personel naziemny Lufthansy był przeciążony. Nie nadążał z obsługą pasażerów i bagaży, co poskutkowało już odwołaniem setek połączeń krajowych i do krajów sąsiednich. Jutrzejszy strajk dotyczy jednak też lotów międzykontynentalnych i odbywa się w okresie szczytu lipcowego obciążenia. W niektórych landach dopiero wczoraj rozpoczęły się wakacje.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!