Ukraina – Boris Johnson z niezapowiedzianą wizytą w Kijowie

0
355
Fot. hindustannewshub.com
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson przebywa z niezapowiedzianą wizytą w Kijowie. Szef brytyjskiego rządu spotkał się tam z Wołodymyrem Zełenskim.

Premier Boris Johnson zaoferował Ukrainie program szkoleniowy, dzięki któremu w ciągu 120 dni mogłoby zostać przeszkolonych 10 tysięcy żołnierzy. Program miałby być kontynuacją Operacji Orbital, czyli prowadzonego przez Wielką Brytanię programu szkolenia ukraińskiej armii. 

“Moja dzisiejsza wizyta, w samym środku tej wojny, to jasna i czytelna wiadomość dla Ukrainy: Wielka Brytania jest z wami i będzie z wami aż ostatecznie zwyciężycie” – zapewnił szef brytyjskiego rządu. 

Wołodymyr Zełenski zapewnił, że cieszy się, iż ponownie może powitać swojego “dobrego przyjaciela” w Kijowie. “Wiele dni wojny dowiodło, że wsparcie dla Ukrainy ze strony Wielkiej Brytanii jest solidne i zdecydowane” – napisał w mediach społecznościowych prezydent Ukrainy. 

Spotkanie Borisa Johnsona i Wołodymyra Zełenskiego w Kijowie odbyło się dzień po wizycie w stolicy Ukrainy kanclerza Niemiec Olafa Scholza, prezydenta Francji Emmanuela Macrona i premiera Włoch Mario Draghi – oraz prezydenta Rumunii Klausa Iohannisa.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!